Tirdzniecības centra “Alfa” stāvvietas kļūst autobraucējiem vēl draudzīgākas

Tirdzniecības centrs “Alfa” ieviesis jaunu modernu stāvvietu organizēšanas sistēmu, radot papildu ērtības tirdzniecības centra apmeklētājiem ar automašīnām. Uzstādītās tehnoloģijas, proti, ar sensoriem un gaismām aprīkotās stāvvietas, kā arī visu brīvo vietu uzskaite un izgaismotās norādes ļauj viegli orientēties teritorijā un ātri atrast, kur novietot automašīnu, vienlaikus atbalstot dabas ilgtspēju.

Jau iebraucot t/c  “Alfa” teritorijā, uzstādīta izgaismota zīme ar norādēm par brīvo vietu skaitu atbilstošajā stāvvietā. Automašīnu vadītājiem ir radīta iespēja ātri pieņemt lēmumu, kurp doties, lai novietotu automobili. Brīvās vietas daudzstāvu stāvvietā tiek norādītas ar zaļo, aizņemtās – ar sarkano gaismu, savukārt zilā gaisma apzīmē brīvu vietu ģimenes vai invalīdu automašīnai.

“Līdz ar t/c “Alfa” stāvvietu skaita palielināšanu aktuāla kļuva automašīnu plūsmas organizēšana. Ļoti daudzi savus spēkratus izvēlas novietot tirdzniecības centra priekšpusē, kas mēdz būt apgrūtinoši. Tajā pašā laikā netiek pilnvērtīgi izmantotas daudzstāvu stāvvietas aiz tirdzniecības centra. Turpmāk jaunā stāvvietu organizēšanas sistēma atvieglos orientēšanos teritorijā, ietaupīs laiku stāvvietas meklēšanai un vienlaikus kalpos kā videi draudzīgs risinājums, jo samazināsies izplūdes gāzu daudzums. Ieviestie jauninājumi ļaus mums paaugstināt stāvvietu izmantošanas efektivitāti,” paskaidro t/c “Alfa” vadītāja Liene Apine.

Novitātes t/c “Alfa” teritorijā sniedz vairākus pozitīvus ieguvumus:

  • – samazināta lieka braukāšana pa teritoriju, rūpējoties par dabas vides ilgtspēju;
  • – automašīnas novietošanas process ir ātrāks, nerada lieku satraukumu, ietaupīto laiku var izmantot mierīgākam tirdzniecības centra apmeklējumam;
  • – vienkāršāks un ērtāks tirdzniecības centra apmeklējums autobraucējiem, it īpaši svētku laikā;
  • – stāvvietas ir aprīkotas ar sensoriem, kas uzskaita transportlīdzekļa stāvēšanas ilgumu, tāpēc nebūs iespējams pārsniegt stāvēšanas laiku (4 h), tādējādi ļaujot šajā vietā automašīnu novietot arī citiem tirdzniecības centra apmeklētājiem.

Kopējais autostāvvietu skaits t/c “Alfas” teritorijā ir 1750, no tām 1360 daudzstāvu stāvvietā, 170 pazemes stāvlaukumā, 220 stāvlaukumā pie t/c ēkas.