T/c Alfa kļūst par Rimi Rīgas maratona sezonas notikumu centru

Rimi Rīgas maratona pavasara sezonas programma šogad īpašus apgriezienus uzņems, pateicoties t/c Alfa, kas kļūs par maratona sezonas notikumu centru. Plašajā sezonas notikumu programmā iesaistīties aicināti visi veselīga dzīvesstila piekritēji. T/c Alfa norisināsies gan populārās skriešanas skolas, gan tradicionālie maratona svētdienu treniņi, gan Rimi Rīgas maratona mākslas t-kreklu kolekcijas jaunā Nike  skriešanas krekla prezentācija, gan arī unikālas Rimi Rīgas maratona 30. jubilejas izstādes atvēršana. T/c Alfa domā arī par īpašiem pārsteigumiem Rimi Rīgas maratona nedēļā, izklaidējot dalībniekus gan trasē, gan Latvijā pirmo reizi iedzīvinot pasaulē tik plaši pazīstamo Medaļu pirmdienu.

Rimi Rīgas maratona Skriešanas skolas t/c Alfa kinoteātrī Cinamon norisināsies 1. un 29. februārī, savukārt par mājvietu tradicionālajiem maratona svētdienu treniņiem t/c Alfa kļūs no 19. janvāra līdz pat maratona nedēļas nogalei maijā. Jaunā sponsora Nike Rimi Rīgas maratona mākslas kolekcijas skriešanas t-krekls Alfā tiks prezentēts februāra pirmajā pusē, bet Rimi Rīgas maratona jubilejas izstādi atklāt plānots aprīļa otrajā pusē.

“Rimi Rīgas maratons jau sen nav tikai vienas nedēļas nogales pasākums – kopā ar maratona skrējēju komūnas treniņiem visa gada garumā norisinās vairāk nekā 80 dažādi notikumi. Paldies t/c Alfai, ka maratonu ciemos uzņem tieši 30. jubilejas sezonā – visas sezonas garumā varēsim izglītoties, trenēties, iepazīties ar maratona vēsturi un jaunumiem, kā arī svētku sajūtu pēc maratona baudīt Medaļu pirmdienā,” savu gandarījumu neslēpj Rimi Rīgas maratona direktors Aigars Nords.

“Kļūstot par Rimi Rīgas maratona sezonas notikumu centru, esam uzņēmušies atbildību un rūpes par vēl plašāku sabiedrības daļu, pierādot, ka tirdzniecības centrs var būt ne tikai dzīvesstila virzītājs, bet arī konkrēta dzīvesveida atbalstītājs. Atverot jaunas iespēju durvis, mēs rosinām cilvēkiem domas par labsajūtas un dzīvesprieka ienešanu ikdienā aktīvā un veselīgā veidā. Sportot var ikviens, neskatoties uz savu sagatavotības līmeni un mērķiem. Tā ir arī iespēja mainīt savu līdzšinējo attieksmi pašam pret sevi. Priecājamies būt par šādu domu vēstnešiem,” atklāj t/c Alfa vadītāja Liene Apine.

Rimi Rīgas maratona skriešanas skola

Jau 1. februārī t/c Alfa kinoteātra Cinamon lielajā zālē norisināsies Rimi Rīgas maratona pirmā Skriešanas skola. Klasiskā 16. nedēļu treniņu atskaite līdz maratonam sākas 27.janvārī, tāpēc Skriešanas skolas mērķis ir iedvesmot visus skriešanas entuziastus jauniem izaicinājumiem un aktīvākiem treniņiem.

1. februārī visiem Skriešanas skolas dalībniekiem būs unikāla iespēja saņemt treniņu padomus no divkārtējās Ņujorkas maratona uzvarētājas Jeļenas Prokopčukas un viņas vīra un trenera Aleksandra Prokopčuka, kuri 1. februāra skriešanas skolā atklās arī savus plānus par iesaisti un dalību Rimi Rīgas maratonā 2020.

Sezonas pirmajā Skriešanas skolā par aktuālo skriešanas nozarē ar saviem stāstiem dalīsies visu Latvijas lielāko skriešanas notikumu organizatori:

  • Aigars Nords, Rimi Rīgas maratona direktors,
  • Rimants Liepiņš, Stirnubuka saimnieks,
  • Sandijs Pinkulis, Skrien Latvija organizators un Sportland Latvija vadītājs.

Savukārt iedvesmas stāstu daļā “Skrējējs skrējējam” paneļdiskusijās piedalīsies:

  • Toms Grēviņš, radio DJ (2019. gadā noskrējis Tallinas un Frankfurtes maratonu);
  • Ieva Irbina, kultūrtelpas Hanzas Persons vadītāja (2016. gadā noskrējusi Berlīnes maratonu, traumas dēļ 2019. gadā nevarēja piedalīties Čikāgas maratonā);
  • Zane Kalverša – Ķeņģe, kompānijas Fima personālvadības menedžere (2019. gadā kopvērtējumā uzvarēja Elkor-Giant Latvijas kausā un veiksmīgi finišēja triatlona Half-Ironman distancē Turcijā.)

Profesionālo skrējēju paneļdiskusiju veidos:

  • Karīna Helmane Soročenkova (2019. gadā ar laiku 2:36:20 Frankfurtes maratonā uzstādīja savu personīgo rekordu, kļūstot par otro ātrāko Latvijas maratonisti aiz Jeļenas Prokopčukas);
  • Dmitrijs Serjogins (2019. gadā Pasaules vieglatlētikas čempionātā Dohā uzstādīja savu personīgo rekordu 2:24:00, savukārt 2019. gada izskaņā atkārtoti laboja sec piederošo Latvijas rekordu 10 km distancē ar laiku 29:10.);
  • Jānis Višķers (2019. gadā uzstādīja personīgo rekordu Rimi Rīgas maratonā 21km un jau pēc pāris mēnešiem pats to atkal pārspēja Tallinas pusmaratonā ar laiku 1:04:56. Un dažas nedēļas vēlāk Berlīnes maratonā uzstādīja personīgo rekordu maratona distancē 2:16:59).

Skriešanas skolu vadīs sporta žurnālisti Reinis Ošenieks un Dāvids Ernštreits.

Kā jau ierasts dalība Rimi Rīgas maratona skriešanas skolās ir bez maksas, taču, lai nodrošinātu vietu visiem interesentiem, tai nepieciešams iepriekš reģistrēties www.rimirigamarathon.com. Nākamā Rimi Rīgas maratona Skriešanas skola plānota turpat, t/c Alfa kinoteātra Cinamon lielajā zālē 29. februārī.

Notikumi visas sezonas garumā

Sākot jau no šīs nedēļas nogales, 19. janvāra līdz pat maratona nedēļas nogalei maijā tradicionālie Rimi Rīgas maratona svētdienu treniņi norisināsies Biķernieku meža apkaimē ar tikšanās vietu pie t/c Alfa.

T/c Alfa par norises vietu vienam no sezonas atklāšanas notikumiem izvēlējies arī jaunais Rimi Rīgas maratona sponsors Nike. Ziemas pēdējā mēneša sākumā t/c Alfa Nike veikalā tiks prezentēts Rimi Rīgas maratona skriešanas kolekcijas oficiālais t-krekls, kura vizuālais noformējums, kā jau ierasts, tiks radīts īpaši šī gada Rimi Rīgas maratonam. Kaut arī krekla dizains vēl ir noslēpums, kreklus jau tagad iespējams iegādāties, reģistrējoties kādai no distancēm oficiālajā Rimi Rīgas maratona mājaslapā www.rimirigamarathon.com.

Sagaidot savu 30. jubilejas sezonu, maratona organizatori iecerējuši izveidot interaktīvu izstādi, kas būs kā vēsturisks atskats notikumos, kuri sākušies 1991. gadā. Izstāde mēnesi pirms pasākuma būs aplūkojama t/c Alfa un pirms paša maratona tiks nogādāta maratona EXPO telpās.

Kā īpašo sezonas jaunumu šogad sadarbībā ar t/c Alfa Rimi Rīgas maratons ievieš jaunu tradīciju, kas pasaules maratonos ir labi pazīstama un īpaši mīlēta – dienu pēc maratona, 18. maijā t/c Alfā visiem skrējējiem, kuri ierodas ar savām finišētāju medaļām, būs iespēja saņem īpašus piedāvājumus un justies novērtētiem, mīlētiem un lutinātiem. Šādu tradīciju organizatori vēlas aizsākt savā 30. jubilejas sezonā un turpināt arī nākamos gadus.