Slavenību dinčs atklās apģērbu ziedošanas kampaņu “Šķiramies kā draugi!”

Vai arī Tavā skapī ir apģērbs, kas vismaz gadu jau krāj putekļus? Tavs džemperis var izglābt kādam dzīvību! Kā? Piedalies kampaņā “Šķiramies kā draugi!”, ziedojot apģērbu labdarības organizācijai “Otrā elpa”!

12.martā no plkst. 18.30 līdz 20.00 t/c “Alfa” 3.stāvā pie restorāna “Grill London”  aicinām uz lietoto apģērbu ziedošanas kampaņas “Šķiramies kā draugi!” atklāšanu. Jau no plkst. 18.00 “Alfā” pulcēsies influenceri un blogeri, mūziķi un citas radošas un sabiedrībā pazīstamas personas uz “Slavenību dinču”, lai diskutētu par apģērba otro mūžu un draudzīgi šķirtos no apģērba, ziedojot to labdarībai.

Pasākuma laikā būs iespēja tikties ar Slavenību dinča dalībniekiem. Piedalās: Mrs. Latvija laureāte 2018 Sigita Cīrule, Mrs. Latvija laureāte 2019 Lilita Blūma, X Faktora tiešraižu dalībnieki “The Gardens”, modes blogeris Hatanzeysky, Latvian Sisters, kā arī Edgars Toretto, Sindija Bokāne, Santa Taukaca, Uldons TV, Sabina Glezer, Lofficiel Executive lv, Andrewon, Yana Bruk, Lews Be, Nniksss, iluzionists_edzus, Santa Buša, Lllllleja, Māris Meļņikovs, Ģirts Baumanis, Ms. Ella, Vova Malisev un citi radošo jomu pārstāvji, lai draudzīgi šķirtos no sava apģērba, ziedojot to labdarībai.          

Par muzikālo noformējumu rūpēsies DJ Linda Samsonova un mūziķi: Katrina Dimaanta, Aivo Oskis, Aleks Silvers, Alise Haijima, “Duets Gardens”. Radošās aktivitātēs influenceri ietērps manekenus drēbēs, kam piešķirs otro mūžu. Pēc pasākuma t/c “Alfa” 2.stāvā līdz pat aprīļa beigām varēs aplūkot izstādi, kuros manekeni būs ietērpti ziedotajās drānās un vēstīs par apģērbu ziedošanas kultūru.

Dalība pasākumā – bez maksas.

“Mums katram skapī noteikti ir tas ilgi nevilktais apģērba gabals, par kuru domājam – gan jau šo vēl kādu reizi uzvilkšu, un ir dažādi iemesli, kādēļ nespējam šķirties no savām drēbēm. Taču, dodot apģērbam otru mūžu, mēs varam palīdzēt arī glābt dzīvību kādam cilvēkam. Ar kampaņas “Šķiramies kā draugi!” palīdzību vēlamies iedrošināt viegli šķirties no apģērba, un, atbalstot labdarības organizācijas “Otrā elpa” centienus, kopā paveikt kādu jaunu labu darbu!” rosina t/c “Alfa” vadītāja Liene Apine.

Interesanti fakti par mantu ziedošanu

  • Gada laikā labdarības organizācijai “Otrā elpa” (OE) ziedoti 1,3 milj. apģērba vienību.
  • 109 tonnas jeb 20 % no ziedotā apģērba pērn tika utilizētas neatbilstošas kvalitātes dēļ.

Tas labdarības organizācijai radīja zaudējumus vairāk nekā 8000 EUR apmērā.

  • Labdarības organizācija “Otrā elpa” ziedotās mantas dāvina citiem vai pārdot labdarības veikalos, un iegūtos līdzekļus novirza dažādiem labiem darbiem, tostarp rūpēm par bērnu veselību un pat dzīvību glābšanai (Bērnu slimnīcas fonda un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas orgānu donoru programmai.
  • Ar mantu ziedojumiem 2019. gadā OE ir atbalstījusi 36 organizācijas (665 812 vienības), savukārt finansiāla ziedojumu veidā dažādiem mērķiem atbalsts ticis sniegts 18 000 eiro apmērā.  

Svarīgi zināt!

  • Apģērbs, kas vairs nav labā stāvoklī (apģērbam ir pleķi, trūkst pogu vai citu detaļu, ir savēlies vai nodilis audums) – nav piemērots ziedošanai! Dabas saudzēšanas nolūkā izvēlies nodot to otrreizējai pārstrādei, piemēram, veikalā “H&M”.
  • Kvalitatīvo apģērbu un mantas var nodot visos OE veikalos (trīs labdarības veikali atrodas Rīgā, viens Liepājā), kā arī mantu nodošanas kastēs t/c “Mols” un t/c “Alfa”.

Izrevidē savu drēbju skapi arī tu! Paņem skaistāko, ko vairs nevelc, un kopā ar citiem labiem cilvēkiem draudzīgi šķiries no tā, nododot apģērbu “Otrā elpa” ziedojumu kastē t/c “Alfa” daudzstāvu stāvlaukuma 2.stāvā vai grozā kampaņas atklāšanas pasākuma vietā.

#šķiramieskādraugi