Rudens apģērba tendences

Rudens ir īstais laiks, kad varam atļauties gan košākas krāsas tērpā un grimā, gan iekļaut garderobē arī dažādas faktūras, materiālus un rakstus. Košas acu ēnas un līnijas, sūnu zaļš vai šokolādes brūns dūmakains grims, izteiksmīgākas lūpu kontūras un matu cirtas, rūsgani matu krāsojumi un dažādi matu pinumi, grezni tērpi, apavi uz augstās zoles un mugursomas šīs ir tikai dažas no aktuālajām rudens modes tendencēm 2021. gadā. Vairāk stāsta TC “Alfa” stiliste Laura Valuta.

Apģērba tendences

Bagātība un greznība. Šoruden modē ir izteiksmīgi un apjomīgi tērpi – mirdzoši un metāliski, ar kristāliem un fliteriem. Drosmīgi un svinīgi!

Vairāk krāsas. Izvēlies košas, tīras un piesātinātas krāsas. Sinepju dzeltenais, flamingo rozā, rūsas un lavandu toņi – tie ir tikai daži no šī rudens top toņiem.

Kostīmi, uzvalki, bikškostīmi. Rūtoti un vienkrāsaini, kārtu kārtām un ļoti pareizi.  Sākot ar bītleni, kreklu, vesti, žaketi, mēteli, biksēm un nobeigumā vēl uzsienam kaklasaiti! Nē, šis nebūt nav par vīriešu modi, bet gan par aktuālo sezonas sieviešu garderobi.

Trikotāža. Pīts vai tamborēts, rakstains vai vienkāršs – kāds būs tavs šī rudens ērtākais tērps? Trikotāža ir jaunais must have. Smalki adītas kleitas, svārki, jakas, džemperi, divdaļīgi kostīmi – gan ikdienai, gan svinīgam vakaram! Ņem vērā, ka šīs sezonas modernākā apdruka ir tieši horizontālas līnijas.

20. gadu atgriešanās. Flapper stila bārkstainās kleitas, zīda slip kleitas ar vai bez mežģīnēm. Kombinē ar gariem mēteļiem vai oversize žaketēm.

Uzpūsta, apjomīga vai mīksta. Tieši tādai ir jābūt šīs sezonas rudens siltajai jakai, vestei vai mētelim. Mierīgos vai – gluži pretēji – košos un piesātinātos toņos. Tomēr visvarīgākais ir un paliek ērtums! Virsdrēbes siltajam laikam izvēlies siltas un ērtas. Tās var būt jakas vai pusmēteļi ar oderējumu vai no tīras vilnas. Pievērs uzmanību detaļām – aprocēm, apkaklēm, atlokiem, pogām – jo interesantākas, jo labāk! Ja apjoms tomēr nav tavā gaumē, izvēlies pančo vai apmetņa tipa mēteli.

Saīsinātais apģērbs. Šoruden modē būs ne tikai saīsinātie krekliņi un jaciņas, kas atsedz vēderu, bet arī klasiskais žaketes garums tiek saīsināts vairāk nekā uz pusi! Visaktuālāk šādus saīsinātos topus vai žaketes ir nēsāt tieši komplektā.

Klasisks mētelis. Tas vienmēr būs modē, tomēr atceries, ka klasisks nenozīmē melns vai brūns, bet arī pogājams, garumā pāri celim. Ja tomēr izvēlies ierasti klasisko, tad smilšu krāsas trencim garderobe jābūt noteikti! To vari rotāt ar svinīgiem akcentiem, tādējādi padarot to daudz aktuālāku.

Raksti un ritmi, kompozīcijas un aplikācijas kā pečvorks (lupatiņu tehnika). Papildini savu tēlu ar tērpu, kas ir gluži kā mākslas darbs. Gleznoti ziedi, ilustrācijas no baroka laika vai ģeometriski laukumi – derēs it viss, kas piesaista uzmanību.

Lakāda. Melns lakādas trencis ir modernas sievietes must have.

Faltēti svārki garumā līdz potītēm ir rudens must have. Kombinē ar sporta apaviem vai zābakiem, t-krekliem un apjomīgiem adījumiem vai izvēlies klasisko blūzi.