Rīgas rogaininga sezonas noslēgums

9.novembrī pie t/c “Alfa”, stāvlaukumā uz Šmerļa ielas pusi, starts tiks dots divpadsmitajam Rīgas rogainingam. Dalībniekiem, atkarībā no izvēlētā distances veida, starts tiks dots dažādos laikos – plkst. 11:00; plkst. 12:00; plkst. 13:00.

Kas ir rogainings?

Rogainings ir komandu orientēšanās sporta veids, kas radies Austrālijā. Tā nosaukums izveidojies no trīs sporta veida izgudrotāju vārdu savienošanas. Rogaininga distancēs dalība notiek komandās no 2 līdz 4 dalībniekiem, un nozīmīgākā atšķirība no klasiskās orientēšanās ir iespēja rogainingā katrai komandai pašai izvēlēties distances garumu un maršrutu, vācot kontrolpunktus ar dažādām vērtībām.

Kas jāzina, piedaloties Rīgas rudens rogainingā.

Rudens rogaininga ietvaros pilsētas apvidū orientēsies skrējēji un kontrolpunktu meklētāji gan no Latvijas, gan citām valstīm. Šā gada pavasara rogainingā dalībniekiem tiek piedāvātas Better4U 2h, Alfa 4h, un Garmin 6h distances, kā arī Isostar 14-16km rogaininga skrējiens. Rīgas rogaininga karte ir veidota tā, lai dalībnieki varētu orientēties arī pa ceļiem, ielām un ēkām – līdzīgi, kā tas ir, izmantojot populārās navigācijas aplikācijas Waze vai Google maps. Odziņa ir saplānot savu maršrutu tā, lai 2, 4 vai 6 stundās savāktu pēc iespējas vairāk punktu.

Šoreiz rogaininga dalībniekiem pavērsies pavisam citas ainavas: Juglas, Šmerļa un Pļavnieku meži, kur dalībnieki varēs nonākt līdz pat lielākajai termoelektrostacijai Latvijā, TEC-2 un Ulbrokai. Kā allaž Rīgas rogaininga teritorija būs daudzveidīga, un dalībnieki to varēs iepazīt no vēl neredzētiem skatu punktiem. Bērniem būs sarūpēta bezmaksas pastaiga ar aizraujošiem kontrolpunktu meklēšanas uzdevumiem un balvām. Aicināts ikviens interesents! Vairāk par sacensībām un reģistrēšanos uzzini internetvietnē www.rigasrogainings.lv.

Piedalies arī tu un uzzini, kāpēc Biķernieku trases līkumu nosaukumi ir “Ģenerālis”, “Smilšu kalns”, “Raganu katls”!