Fotogalerija: pirmo reizi Latvijā norisinājies “Slavenību dinčs”

12.martā apģērbu ziedošanas kampaņas “Šķiramies kā draugi!” atklāšanā t/c “Alfa” restorānā “Grill London” norisinājās Latvijā pirmais “Slavenību dinčs”, kura laikā populāras sociālo tīklu personības un blogeri ziedoja labdarības organizācijai “Otrā elpa” (OE) apģērbu no saviem drēbju skapjiem un runāja par tā otro dzīvi.

Lai drēbju ziedošanas kampaņa “Šķiramies kā draugi” pievērstu plašāku jaunās paaudzes uzmanību, kopā ar labdarības organizāciju “Otrā elpa” kampaņas atklāšanu organizējām sadarbībā ar Latvijā pazīstamām sociālo tīklu slavenībām, jūtūberiem, influenceriem, kā arī ar blogeriem unjaunajiem mūziķiem.

Pasākumā tika izceltas problēmas, ar kurām labdarības organizācija sastopas, pieņemot lietotos apģērbus, kas nav pietiekami kvalitatīvi, lai tos dāvinātu vai piedāvātu pārdošanai labdarības veikalos. Lai veicinātu apģērbu ziedojumus, informējām par to, kādiem mērķiem tiek novirzīta labdarības veikalos gūtā peļņa, piemēram, palīdzot glābt kādam dzīvību (tiek sniegts atbalsts Bērnu slimnīcas fonda un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas “Orgānu donoru programmai”). 

Diskusijās par drēbju lietošanas un ziedošanas problemātiku Latvijā, sociālo atbildību un labdarību aktīvi iesaistījās pasākuma viesi: modes pasākumu organizatore Santa Taukača, L’Officiel Baltics Magazine izpilddirektors Andrejs Podobeds (lofficiel_executive_lv), skaistumkaraliene “Misis Latvija 2019” Lita Blūma, lielākais Instagram ziņu portāls par influenceriem Latvijā (@Latvijasinfluenceri), TikTok zvaigznes Latvian Sisters, sociālo tīklu satura veidotāji Andris Grīnbergs (The grianD), Uldons TV (@uldons_tv), @DrCriminal, Sindija Bokāne (@Cindywanderlust), @Ultimate, Raimonds Leja (@lllllleja), kā arī Eriks Ukass (@Ukasseriks), Yana Bruk,  Andrew Chrisyakov (@andrewon) un citi. Sociālo tīklu viedokļu ietekmētāji dalījās ar savu pieredzi, stāstot, vai viņiem ir grūti šķirties no drēbēm, kā arī ļāvās kopīgiem fotomirkļiem.

Atbalstot labdarības pasākumu, ar īpašu sveicienu visus dalībniekus pārsteidza mūziķi Katrīna Dimanta, Aivo Oskis, Alise Haijima un duets “The Gardens”.

Vakara gaitā viesi radošā aktivitātē ietērpa manekenus ziedotajās drēbēs. Klātesošie atzina, ka kvalitatīvas lietotās drēbes ir pelnījušas ilgu mūžu, un, ja otrā mūža dāvāšana apģērbam palīdz īstenot arī citas cēlas ieceres, piemēram, glābt kādam bērnam dzīvību, tas ir atbalstāms pasākums un par to vajag runāt biežāk, jo cilvēku ieradumus var mainīt. Kampaņas “Šķiramies kā draugi!” izstāde izvietota t/c “Alfa” 2.stāvā pie Cinamon. Manekeni tajā ietērpti OE labdarības veikaliem ziedotajās drānās un vēsta par apģērbu ziedošanas kultūru.

T/c “Alfa” vadītāja Liene Apine: “Bieži vien mūsu kārdinājums nopirkt jaunas drēbes ir lielāks, nekā spēja atteikties no vairākus gadus nevilktām drēbēm. Un dažkārt, pat ja cilvēkam drēbes vairs sen neder, viņam ir nepieciešama kāda īpaša motivācija, lai saņemtos no tām atteikties. Labdarība ir brīnišķīgs pamudinājums šķirties no drēbēm, kuras kaut kāda iemesla dēļ nevelkam, draudzīgā veidā!”

Pasākuma “Slavenību dinčs” radošu gaisotni uzturēja pasākuma vadītāji un atbalstītāji Instagram blogere Sindija Bokāne, TV šovu zvaigznes Edgars Ozoliņš (Toretto) un Alise Marija Aizpure. Par atbilstošu muzikālu noskaņu vakara gaitā rūpējās DJ Linda Samsonova.

Pateicamies visiem, kuri ar savu rīcību un kampaņas atbalstu ir parādījuši labu piemēru jaunākajai paaudzei, tādējādi veicinot labo darbu nodošanu arī citu rokās!

Arī Tu vari palīdzēt glābt kādam dzīvību, ziedojot apģērbu “Otrajai elpai”! (OE ziedojumu kaste atrodas t/c “Alfa” daudzstāvu stāvlaukuma 2.stāvā)

#šķiramieskādraugi