Ceļojums 20 gadu garumā!

TC “Alfa” 20 gadi kopš atklāšanas līdz šodienai ir bijis aizraujošs ceļojums. Tirdzniecības centrs tika atklāts 2001. gada jūnijā Rīgas pusvadītāju rūpnīcas “Alfa” telpās, kur pirmos pārbūves darbus pēc arhitekta Jāņa Nordes projekta veica būvfirma “Re&Re”. Nemitīgi paplašinoties, trīs gadu laikā centra kopējā platība sasniedza 90 000 m². Apmeklētājiem jau tolaik bija pieejami vairāk nekā 160 veikali un kafejnīcas. 2008. gadā tiem pievienojās arī kinoteātris “Cinamon”, kas 8 zālēs nodrošina vietas 1360 skatītājiem, programmā piedāvājot populāras Holivudas filmas, mākslas filmas, pašmāju filmas, kā arī alternatīvu programmu – operu un baletu tiešraides.

Kārtējie vērienīgie paplašināšanās darbi turpinājās no 2017. līdz 2019. gadam, un  2019. gada 5. septembrī tika svinīgi atklātas jaunās telpas, “Alfai” atgūstot Latvijas lielākā tirdzniecības centra titulu. Paplašināšanas projekta ietvaros uzlabotas arī TC ērtības, ierīkojot plašu un labiekārtotu ģimenes telpu, paplašināts autostāvvietu skaitu līdz 1750 vietām un iestādīti 177 koki. Līdz ar paplašināšanos “Alfa” ieguva arī jaunu zīmola identitāti, kas tapusi sadarbībā ar pieredzes bagāto dizaina aģentūru “Air Design” no Lielbritānijas.

Līdzās šiem notikumiem gadu gaitā “Alfa” ir dāvājusi saviem apmeklētājiem virkni visdažādāko pārsteigumu: dabisku slidotavu, Latvijā garāko mākslīgā ledus slidotavu, iespēju balsot par Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons” mīļāko dziesmu, ledus skulptūru šovu, nebijuša mēroga piepūšamo atrakciju parku, Latvijā lielāko velosipēdu novietni, tālruņu sarunu pasaules rekorda uzstādīšanas pasākumu, popmūzikas konkursa “Supernova 2019” balsojumu par labāko dziesmu, izmantojot Latvijā izveidoto mobilo lietotni “Overly”, brīvdabas kino seansus un koncertus uz tirdzniecības centra jumta, kendama turnīru, diskžokeju meistarklases.

Šodien “Alfa” ir lielākais tirdzniecības centrs Latvijā, kas sniedz unikālu un aizraujošu pieredzi Rīgas iepirkšanās vidē, piedāvājot visplašāko produktu un pakalpojumu klāstu visām ikdienas vajadzībām vienuviet, kā arī izklaides iespējas visai ģimenei. 2020. gada janvārī “Alfa” kļuva par Rimi Rīgas maratona sezonas notikumu centru, sporta entuziastiem piedāvājot gan populārās skriešanas skolas, gan tradicionālos maratona svētdienas treniņus. Maratons šogad beidzot varēs notikt. Arī “Alfas” 20 gadi ir bijuši kā maratons, taču vienlaikus – tikai iesildīšanās nākamajiem 20. “Alfa” ir vienmēr atvērta visam, ko sirds kāro. Vienmēr vairāk.